Відділ освіти

ГЛОБИНСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

  • Збільшення розміру шрифта
  • Звичайний розмір шрифта
  • Зменшити розмір шрифта
Домашня сторінка Новини Новини відділу освіти Нарада про підсумки роботи шкіл району

Нарада про підсумки роботи шкіл району

e-mail Друк PDF

Галузева нарада 22.02.2013 Про підсумки роботи шкіл району у І семестрі та основні завдання на ІІ семестр 2012-2013 навчального року
Функціонування освітньої галузі Глобинського району здійснюється на виконання і у відповідності з  нормативними документами, регіональною програмою розвитку освітньої галузі району й  спрямовано на забезпечення поліпшення її функціонування та інноваційного розвитку, підвищення її якості та доступності, інтеграції до європейських освітніх стандартів із збереженням національних досягнень і традицій.
Сьогодні ми зібралися, щоб підвести підсумки нашої роботи в  І семестрі 2012/2013 навчального  року та визначити завдання на ІІ семестр.
Загальновідомо, що дошкільний вік є «золотим віком» для розвитку особистості. Саме тому удосконалення матеріально-технічного стану існуючих дитячих садків, створення нових дошкільних закладів є одним із головних пріоритетів керівництва району.
Так, у 2012 році відновив свою діяльність дошкільний заклад в селі Пироги на базі місцевої школи,   ще 25   дітей охоплено суспільним вихованням.  На жаль, в 2012 році в зв’язку з недостатнім фінансуванням не вдалося відновити діяльність дошкільного закладу і в селі  Бугаївка. На  даний час виготовлена проектно-кошторисна документація  на проведення ремонтних робіт  приміщення, які   планується розпочати вже в цьому році. В селах Петрівка, Святилівка, Іванове Селище можливим варіантом для охоплення дошкільним вихованням маленьких громадян  є  створення навчально-виховних комплексів «школа  – дитячий садок».
Всього ж в районі діють 23 садочки, в яких виховуються  1009  дошкільнят.
Мережа  загальноосвітніх навчальних закладів  налічує 37 шкіл. Навчанням  та вихованням охоплено 4388 учнів. У порівнянні з минулим  навчальним роком кількість учнів зменшилась на 231  особу.  Проте, з 2007 року поступово  зростає кількість новонароджених дітей. Тому маємо надію, що і кількість учнів з 2013 року  буде зростати.
Нажаль, зростає кількість учнів у сільській місцевості за індивідуальною формою, де наповнюваність складає менше 5 учнів. В 24 таких класах навчаються 74 учні, що на 22 дітей більше, ніж минулого року. За станом здоров’я за індивідуальною формою навчаються 11 учнів, з них 6  діти - інваліди. Важливим питанням є створення умов для повноцінного навчання і виховання цих школярів.
Доступність освіти тісно пов’язана з можливостями регулярного безоплатного, стабільного і безпечного підвозу дітей.
За межею пішохідної доступності перебувають і потребують підвезення  19 % від загальної кількості учнів (830 учнів).
Для усіх учнів, які його потребують, організовано безкоштовне підвезення до місця навчання і додому, використовуються 18 шкільних автобусів  та 5 -  сільськогосподарських підприємств. 
На утримання і обслуговування шкільного автотранспорту в бюджеті 2012 р. було передбачено майже 495 тисяч гривень, що на 209 тисяч  грн., більше  у порівняні з минулим роком. На поточний рік заплановано  581 тисячу гривень, а також передбачено часткове фінансування  програми «Шкільний автобус» в частині придбання паливно-мастильних матеріалів за рахунок органів місцевого самоврядування.
Невід'ємною   частиною сучасного світу, що значною мірою визначають подальший економічний та суспільний розвиток людства нині є інформаційні технології. Якість викладання навчальних дисциплін не буде забезпечена без використання засобів і можливостей, які надають комп'ютерні технології та Інтернет. Адже вони дають можливість учителю краще пояснити навчальний матеріал, зробити його більш цікавим, швидко перевірити знання учнів та підвищити їхню мотивацію до навчання.
На сьогоднішній день все більше вчителів використовують вище згадані методи та засоби. Всього в навчально-виховному процесі використовуються 438 комп'ютерів, 30 мультимедійних проекторів, 21 інтерактивний  комплекс. За сприяння народного депутата Костянтина  Жеваго було придбано 4 сучасні інтерактивні комплекси, які активно використовуються на уроках.
Ще один аспект комп’ютеризації закладів освіти району - підключення до мережі Інтернет. На сьогодні більшість закладів освіти  мають таке підключення, однак швидкість Інтернету недостатня для роботи в класі. Дана   проблема є  не лише регіональною, а й  всеукраїнською.
Турбота про здоров’я дітей є одним із основних показників ставлення держави до підростаючого покоління. Однією із складових успіху роботи в даному напрямку є  забезпечення школярів раціональним і збалансованим харчуванням. У поточному навчальному році  в районі   збережено існуючу мережу шкільних їдалень. Харчуються  майже 94  відсотки школярів.
Безкоштовним  харчуванням забезпечено 1478 учнів 1-4 класів, 52 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування, 18 дітей з малозабезпечених сімей. Середня вартість харчування цих категорій дітей за рахунок бюджету, з урахуванням коштів на заробітну плату та енергоносії,  становить  7 гривень.
Шкільні   їдальні забезпечені необхідним посудом. Повністю оновлено технологічне обладнання.
Завдяки плідній співпраці  з керівниками районної державної адміністрації та районної ради проведено  ряд заходів в галузі освіти, які дали змогу протягом останніх двох років забезпечити бездефіцитний бюджет, а це своєчасно виплачені  і заробітна плата освітянам, і кошти на оздоровлення, і щорічна грошова винагорода за сумлінну працю та зразкове виконання посадових обов’язків.
Основним завданням на ІІ семестр поточного навчального року, яке постає  перед педагогічними колективами,  є   організоване закінчення навчального року та проведення державної підсумкової атестації.
Згідно листа Міністерства освіти, молоді та спорту  від    08.02.13  №  1/9-92 «Про порядок закінчення навчального року та проведення державної підсумкової атестації у загальноосвітніх навчальних закладах в 2012/2013 навчальному році»  рекомендовано навчальні екскурсії та навчальну практику учнів організувати  відповідно до інструктивно-методичного листа Міністерства освіти і науки України від 06.02.2008 № 1/9-61 та провести у 1-4 класах (27-30 травня), у 5- 8 і 10 класах (27 травня – 7 червня).
У 4-х класах державна підсумкова атестація проводиться з 13 по 21 травня із української мови та читання, математики.
У 9-х класах державна підсумкова атестація проводитиметься з 28 травня по 11 червня з п'яти предметів: української мови, математики, географії, біології, а також іноземної мови чи іншого гуманітарного предмета за вибором навчального закладу.
Державна підсумкова атестація з української мови для випускників 9-х класів (диктант) проводитиметься 31 травня. Завдання буде оголошено в день проведення атестації по телебаченню (канал УТ-1) та радіо.
Державна підсумкова атестація для випускників 11-х класів проводиться з 27 по 31 травня з трьох предметів у письмовій формі за збірниками завдань.
27 травня відбудеться державна підсумкова атестація з української мови  (переказ, обов’язково). Завдання буде оголошено в день проведення атестації по телебаченню (канал УТ-1) та радіо.
Документи   про  повну загальну  середню  освіту  вручаються  випускникам 1-2 червня 2013 р. на урочистих зборах. Документи про базову 11-12 червня.
Згідно  наказу відділу освіти   від 09.01.2013 р. № 6 «Про зміну термінів весняних учнівських канікул у загальноосвітніх навчальних закладах Глобинського району» весняні канікули  рекомендується провести з 1 по 12 квітня 2012 року. Адміністраціям шкіл слід спланувати заходи по відпрацюванню навчальних занять за період з 1 по 5 квітня,  забезпечити реалізацію та проаналізувати стан виконання навчальних планів та програм. По закінченню навчальних занять в класних журналах вчителям-предметникам слід внести відмітки про виконання програми.
Одним із завдань на ІІ семестр  є максимально допомогти випускникам зареєструватися  для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні. Для цього  слід провести роз’яснювальну роботу не лише серед одинадцятикласників, а й їх батьків. На що неодноразово  зверталась увага керівників шкіл І-ІІІ ступенів. Нагадую, що реєстрація закінчується 5 березня, але в зв’язку із завантаженістю сайту центру оцінювання якості освіти, не слід залишати реєстрацію на останній день.
Розпочато проведення медичних оглядів школярів. На сьогодні кратність та механізм здійснення таких оглядів дітей визначено наказом МОЗ України від 16.08.2010 року № 682.  Ключовими відмінностями порядку проведення профогляду дітей  є проведення його протягом календарного року, в присутності батьків, в закладі охорони здоров’я. Класним керівникам необхідно забезпечити всіх учнів бланками медичних довідок, як і в минулому році. Напередодні проведення медогляду через місцеві медичні пункти слід узгодити процедуру проведення медогляду. По закінченню медогляду видати накази про зарахування учнів до спецгрупи з фізичного виховання. Керівникам закладів освіти необхідно забезпечити: роботу з педагогічними персоналом щодо питань загрозометричного    контролю за станом здоров’я учнів та порядку дій у разі виникнення хворобливого стану у дітей, недопущення дітей до занять на уроках фізичної культури без результатів проби Руф’є, комплектацію медичних кабінетів лікарськими засобами для надання невідкладної медичної допомоги, дотримання санітарно-гігієнічних норм та правил ( температурний режим, освітлення тощо). Впровадження зазначених рекомендацій дозволить забезпечити ефективний систематичний  моніторинг стану здоров’я школярів.
На закінчення хочу привітати всіх чоловіків  з  Днем  Захисника Вітчизни, який ми нещодавно  відсвяткували, та жінок зі святом 8 Березня, яке наближається. Тільки стабільність і впевненість у завтрашньому дні можуть служити заставою плідної праці та високих досягнень, які дозволять добитися процвітання України і забезпечити гідне майбутнє наших дітей! Бажаю вам міцного здоров'я, величезного щастя, творчої праці і удачі у всіх починаннях!

 


План Роботи 2015-2016

Корисні посилання

Чи подобається вам сайт?
 
Рівень освіти в Україні?
 

На даний момент 8 гостей на сайті