ВІДДІЛ ОСВІТИ, СІМЇ ТА МОЛОДІ

ГЛОБИНСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

  • Збільшення розміру шрифта
  • Звичайний розмір шрифта
  • Зменшити розмір шрифта

Гуманна педагогіка в дії!

e-mail Друк PDF

Виховання дітей – справа кожного!

Усім відомо, що інвестиції в майбутнє є одними з найкращих вкладень, тому в наш час важливого значення набуває виховання підростаючого покоління, інвестиція в освіту наших дітей. Держава визнає дитиноцентризм та гуманізм основними принципами освіти в Новій українській школі, адже в кожній дитині вже посіяні зерна майбутньої особистості.

 

У Глобинському районі в рамках соціального партнерства агропромхолдинг «Астарта-Київ» уже другий рік поспіль підтримує проект по впровадженню гуманної педагогіки у школах. Уже 7 шкіл району долучилися до цього експерименту: Глобинська загальноосвітня школа №5, Пузиківський та Обознівський НВК, Пустовійтівська, Бугаївська, Святилівська та Гриньківська школи. Учителі  опрацьовують наукову літературу, відвідують семінари, майстер-класи, відкритті уроки, обласні та Всеукраїнські читання з гуманної педагогіки. Отриманні знання апробовують на практиці у своїх рідних школах і охоче діляться досвідом з колегами. За методичну підтримку та професійну мотивацію висловлюємо щиру подяку районному відділу освіти, сім’ї та молоді в особі Кулика Сергія Григоровича та виражаємо глибоку прихильність районному методичному кабінету на чолі з Калашник Світланою Андріївною, які завжди підтримують і спонукають педагогів до професійного саморозвитку, вдосконалення педагогічної майстерності, оволодіння новими методиками.

Уже вкотре в стінах Пузиківського НВК 30 січня 2018 року відбулася творча зустріч педагогів з усіх шкіл-учасниць проекту. Вчителі мали змогу відвідати урок літературного читання у 2-ому класі, познайомитися з надбаннями великого класика педагогіки Василя Сухомлинського та відомого грузинського психолога Паати Амонашвілі. Хто перший рік вивчає нову методику, побачив, як вона діє на практиці, що суттєво змінюється в навчально-виховному процесі, як діти відчувають себе по-новому поруч із гуманним вчителем. Варто пам’ятати: діти в школі не готуються до життя, вони вже живуть тут і зараз.

Гуманна педагогіка приймає класичне твердження – вчитель і сам має бути вихованим, прикладом благородства, великодушності, щирості та співчуття. У любові дитина розвивається вдвічі швидше, і аби виховати особистість по-новому, потрібно залучитися широкою підтримкою батьків, тому що основа закладається у сім’ї.

Щоб маленька особистість стала гідною Людиною, потрібно усвідомлювати: доброта виховується добротою, ввічливість виховується ввічливістю, благородство – благородством, співчуття – тільки співчуттям. Доля маленької дитини формується під впливом дорослих, і саме ми маємо бути достойним прикладом для дітей. Основні ідеї гуманної педагогіки засновані на загальнолюдських моральних цінностях. А саме:

  • піклуватись про благородство душі, розуму та серця дитини;

  • будувати відносини з дітьми на принципі діалогу;

  • давати дітям відчуття самостійності та вільного вибору;

  • керуватися принципом творчого терпіння у відносинах з дітьми;

  • розвивати духовну спільність на засадах співпраці, співтворчості, безпосередності та сердечності;

  • відчувати глибоку відповідальність за майбутнє дитини;

  • намагатися зрозуміти і завжди бути поруч з нею.

У взаємодії з дорослим дитина проявляє набагато більші інтелектуальні можливості, ніж без допомоги. Наші діти заслуговують на краще ставлення до себе, на можливості для розвитку свої потреб, талантів, здібностей, а в силах батьків та вчителів забезпечити ці умови, навчитися любити дітей не на словах, а в щоденних діях. Станьте достойним прикладом для наслідування. Як говорить англійське народне прислів’я: «Якщо хочеш правильно виховати дитину – виховай себе». Тож почнімо з себе, адже це найважчий вид роботи – робота над собою. Нам є для кого старатися. Виховання дітей – справа кожного!

Педагогічний колектив Пузиківського НВК

Останнє оновлення на Четвер, 01 лютого 2018, 10:39  


План Роботи 2015-2016

Корисні посилання

Чи подобається вам сайт?
 
Рівень освіти в Україні?
 

На даний момент 18 гостей на сайті