ВІДДІЛ ОСВІТИ, СІМЇ ТА МОЛОДІ

ГЛОБИНСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

  • Збільшення розміру шрифта
  • Звичайний розмір шрифта
  • Зменшити розмір шрифта
Домашня сторінка Новини Новини відділу освіти На базі Куп’єватівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів з січня 2018 року розпочала роботу група короткотривалого перебування дітей дошкільного віку

На базі Куп’єватівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів з січня 2018 року розпочала роботу група короткотривалого перебування дітей дошкільного віку

e-mail Друк PDF

 

Сьогодні дошкільнята, а завтра – школярі

"Бути готовим до школи - не означає вміти читати, писати і рахувати.

Бути готовим до школи - означає бути готовим всьому цьому навчитися".

Венгер Л.А.

 

Одним із базових принципів Нової української школи є уявлення про безперервність освіти. Це означає, що процес виховання, навчання та формування особистості починається відразу від народження і триває пожиттєво. Водночас, держава визнає, що базовими етапами фізичного, психічного та соціального становлення особистості дитини є вік немовляти (до року), ранній вік (1-3 роки), передшкільний вік (3-6/7 років). Закон України «Про освіту» визначає пріоритетну роль дошкільної освіти як обовязкової первинної її складової, що дає старт подальшому успішному становленню особистості.

З метою забезпечення максимального охоплення дітей дошкільною освітою та надання їм якісних освітніх послуг, полегшення адаптаційного періоду майбутніх першокласників на базі Куп’єватівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів з січня 2018 року розпочала роботу група короткотривалого перебування дітей дошкільного віку.

Аналіз передового досвіду засвідчив, що об’єднання дошкільного закладу зі школою дає можливість успішно розв’язати ряд питань соціально-економічного та організаційно-педагогічного значення. Об’єднання такого типу, де функціонує дошкільна група короткотривалого перебування, дає змогу охопити дітей суспільним дошкільним вихованням , забезпечити повноцінну підготовку до школи, раціонально використовувати кадри, приміщення.

Створення груп короткотривалого перебування дітей – форма роботи порівняно нова, тому вона не досить вивчена і розроблена. Але , дякуючи начальнику відділу освіти, сім’ї та молоді С.Г. Кулику, методисту районного методичного кабінету І.М. Городиській, сільському голові Л.І. Сокіл, ми змогли організувати економічно вигідну для батьків і держави і ефективну у педагогічному відношенні сучасну форму дошкільної освіти.

Група короткотривалого перебування – це не просто веселе і цікаве проведення часу, але і величезна користь як для дітей, так і для їх батьків. Досвідчені вихователі Л.Г. Путіліна і Л. Ф. Артюшенко працюють з дітьми за програмою « Українське дошкілля», орієнтуються на критерії компетентності дошкільника, які визначені у Базовому компоненті дошкільної освіти. Педагоги проводять цікаві ігри, які спрямовані на розвиток мислення , мовлення, дрібної моторики, уяви, пам’яті, сприйняття.

З перших днів перебування в дошкільній групі вихованці стали активними учасниками загальношкільних свят. Для кращої адаптації малечі у навчальному закладі організували захід: « Посвята в дошкільнята». Учні початкових класів під керівництвом учительки С.В. Мовчан проводили веселі ігри, , ознайомили малят із шкільними правилами у цікавій віршованій формі, разом співали, танцювали флеш-моби. А в кінці обійнялися за плечі і дружно сказали: « Ми - одна шкільна сімя» . Слова вдячності вихователям за плідну працю від батьків висловила Олена Кравченко.

З 1 вересня 2018 року всі першокласники України прийдуть у Нову українську школу та навчатимуться за новим Державним стандартом початкової освіти. Немає сумніву, що і наша малеча, набувши різних видів компетенцій , сміливо відправиться у захоплююче плавання до країни знань.

 

Останнє оновлення на Вівторок, 27 березня 2018, 21:32  


План Роботи 2015-2016

Корисні посилання

Чи подобається вам сайт?
 
Рівень освіти в Україні?
 

На даний момент 24 гостей на сайті