ВІДДІЛ ОСВІТИ, СІМЇ ТА МОЛОДІ

ГЛОБИНСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

  • Збільшення розміру шрифта
  • Звичайний розмір шрифта
  • Зменшити розмір шрифта
Домашня сторінка Новини Новини відділу освіти Звіт начальника відділу освіти, сім’ї та молоді Глобинської РДА Сергія Григоровича Кулика про підсумки роботи закладів загальної середньої освіти району в 2017 році та основні завдання на 2018 рік

Звіт начальника відділу освіти, сім’ї та молоді Глобинської РДА Сергія Григоровича Кулика про підсумки роботи закладів загальної середньої освіти району в 2017 році та основні завдання на 2018 рік

e-mail Друк PDF

 

Про підсумки роботи закладів загальної середньої освіти району в 2017 році та основні завдання на 2018 рік

 

Відділу освіти, сім’ї та молоді Глобинської РДА підпорядковано 27 закладів загальної середньої освіти, з них: 1- гімназія, 17 - І-ІІІ ступенів (в тому числі Обознівський, Пузиківський та Радалівський НВК), 9 - І-ІІ ступенів (в тому числі Горбівський, Заможненський та Петрівський НВК).

У 2016-2017 навчальному році 9-й клас закінчили 217 учнів, 11 з яких отримали свідоцтво з відзнакою. Повну загальну середню освіту здобули 165 учні, 8 з яких були нагороджені медалями (4 золотих: Градизька ЗОШ І-ІІІ ст. №1 – 2, Манжеліївська ЗОШ І-ІІІ ст., Федорівська ЗОШ І-ІІІ ст. та 4 срібні: Градизька гімназія - 2, Броварківська ЗОШ І-ІІІ ст., Великокринківська ЗОШ І-ІІ ст.)

У 2017-2018 навчальному році в закладах загальної середньої освіти навчається 2413 школярів (2415 у минулому році). З 1 вересня за парти сіли 238 першокласників, що на 13 дітей менше, ніж у минулому навчальному році.

Організовано індивідуальне навчання для 98 учнів за програмою загальноосвітньої школи, де наповнюваність учнів у класі менше 5 чоловік, та для 10 учнів за медичними показниками, у 5-х учнів організоване інклюзивне навчання.

При Градизькій ЗОШ І-ІІІ ст. №1 створені умови для навчання працюючої молоді, де здобувають освіту 14 осіб. У 13 школах діють групи продовженого дня для учнів 1-6 класів, якими охоплено 461 учень. Проблемним залишається навчання у дві зміни (Градизькі № 1 І-ІІІ ст. та № 2 І-ІІ ст. школи), 67 учнів даних закладів освіти навчаються у другу зміну. Загальною середньою освітою охоплені всі діти шкільного віку, які проживають у районі.

У районі функціонує Центр дитячої та юнацької творчості, у якому налічується 1005 дітей (730- у минулому році, що на 275 дітей більше). У порівнянні із загальною чисельністю дітей шкільного віку позашкільною освітою охоплено 42 відсотка дітей.

Центром дитячої та юнацької творчості проведено районні етапи таких конкурсів: «Зелений паросток майбутнього», «Юннатівський зеленбуд», «До чистих джерел», «Птах року», «Галерея кімнатних рослин», «Парад квітів біля школи», «Дослідницький марафон», «Природа і люди», «Парки легені міст і сіл», «Малі ріки Полтавщини», «Український сувенір», «Новорічна композиція», заочний районний етап Всеукраїнської дитячо - юнацької еколого - патріотичної гри «Паросток», огляд - конкурс колядників і щедрівників. Проводилася робота по залученню як вихованців гуртків, так і учнів закладів загальної середньої освіти до участі в обласному конкурсі навчально-дослідних земельних ділянок, обласній заочній фотоолімпіаді «Пізнай свій рідний край», обласному конкурсі інформаційних технологій.

Учасники обласних етапів перерахованих конкурсів принесли в І семестрі 2017-2018 н.р. нашому району та своїм школам перемоги. Це учні Великокринківської ЗОШ І-ІІІ ст., Градизької ЗОШ І-ІІІ ст. №1, Погребівської ЗОШ І-ІІІ ст., а вихованці Градизької гімназії імені Героя України О. Білаша, крім обласних нагород, отримали перемогу в національному етапі Всеукраїнської трудової акції школярів та учнівської молоді «Юннатівський зеленбуд».

Відповідно до пункту 5 статті 13 Закону України «Про освіту» Органи місцевого

самоврядування різних адміністративно-територіальних одиниць мають право

прийняти з урахуванням потреб і пропозицій територіальних громад спільне

рішення про організацію здобуття початкової, базової та профільної середньої освіти в закладі освіти (його філії) та забезпечення підвезення здобувачів освіти до нього і у зворотному напрямку. Рішенням 5 сесії районної ради від 25.02.2016 року затверджено районну Програму «Шкільний автобус на 2016 - 2020 роки».

Станом на 01.01.2018 року на балансі в закладах освіти району перебуває 17 шкільних автобусів, 16 з яких здійснюють підвіз 472 учнів та 45 вчителів до 14 закладів освіти (Градизька гімназія, Градизька ЗОШ І-ІІІ ст. №1, Броварківська ЗОШ І-ІІІ ст., Бугаївська ЗОШ І-ІІІ ст., Великокринківська ЗОШ І-ІІІ ст., Гриньківська ЗОШ І-ІІІ ст., Землянківська ЗОШ І-ІІІ ст., Зубанівська ЗОШ І-ІІІ ст., Манжеліївська ЗОШ І-ІІІ ст., Погребівська ЗОШ І-ІІІ ст., Пронозівська ЗОШ І-ІІІ ст. Святилівська ЗОШ І-ІІІ ст., Куп’єватівська ЗОШ І-ІІ ст., Петрівський НВК). Це 4 автобуси «Еталон», 2 автобуси марки «КАВЗ», 8 автомобілів марки «Газель» та 2 – марки АС Р «Мрія». Також у резерві знаходиться 1 автобус «Богдан», який забезпечує підвезення учнів та вчителів у разі потреби. Котрий рік поспіль АФ «Пустовійтове» - до Пустовійтівської ЗОШ І-ІІІ ст. та АФ. «Перемога» - до Федорівської ЗОШ І-ІІІ ст. підвозять школярів за власний рахунок.

За 2017 рік на паливно-мастильні матеріали використано 959,6 тисяч гривень. У цьому році кошторисом передбачені кошти на придбання паливно-мастильних матеріалів на загальну суму 1268,4 тисяч гривень.

Рішенням 13 сесії Глобинської районної ради сьомого скликання від 24.02.2017 було прийнято районну Програму «Подальшого розвитку та удосконалення організації харчування учнів загальноосвітніх навчальних закладів та вихованців дошкільних підрозділів навчально-виховних комплексів» на 2017-2020 роки, метою

якої є створення умов для збереження здоров’я учнів (вихованців), забезпечення їх

якісним, раціональним харчуванням, оновлення матеріальної бази шкільних

харчоблоків.

З 1 вересня 2017 року в закладах освіти харчується 1161 учень, що становить 48,1% від загальної кількості. На виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 19.06.2002 року № 856 "Організація харчування окремих категорій учнів" у закладах загальної середньої освіти району безкоштовно харчувалися 32 дітей - сиріт та дітей,позбавлених батьківського піклування, 39 учнів з малозабезпечених сімей. Усі 1041 учень початкових класів були охоплені безкоштовним гарячим харчуванням, а також 91 вихованець у дошкільних підрозділах навчально-виховних комплексів. Безкоштовне харчування отримували і 49 учнів, батьки яких є учасниками АТО.

Матеріально-технічна база шкільних їдалень задовільна. У достатній кількості кухонне, технологічне і холодильне обладнання, але потребує постійного поновлення.

Фактично використано у 2017 році 1696540 грн., у тому числі на харчування - 1 500 927 грн. (з розрахунку 8 грн. на день для учнів та для вихованців дошкільних підрозділів навчально-виховних комплексів в розмірі від 10 до 15 грн. на день); для проведення капітального ремонту - 45693 грн., для придбання технологічного обладнання -103525 грн.; посуду та інвентарю - 34145грн; дезінфікуючих засобів - 12250 грн.

Санітарно-гігієнічний стан пунктів харчування задовільний. У закладах загальної середньої освіти району відсутні їдальні, які знаходилися б в аварійному стані. Шкільні їдальні повністю забезпечені кадрами.

Відпочинок та оздоровлення дітей і підлітків – одне з головних напрямків роботи влітку. У всіх школах району на протязі 15 днів функціонували пришкільні табори з денним перебуванням. У ході кампанії на харчування дітей було використано 280 тис. грн. Вартість харчування на одну дитину становила 20 грн. на день. Послугами відпочинку було охоплено 994 дитини.

У 2017 році з районного бюджету виділено 199,9 тис. грн. За дані кошти придбано 41 путівку для дітей пільгових категорій. Діти перебували у оздоровчому таборі «Чайка» (смт. Градизьк) протягом І та ІІ змін.

З метою охоплення максимальної кількості дітей послугами оздоровлення у Полтавський області, починаючи із 2016 року, започатковано механізм відшкодування частини вартості путівки. У 2017 році на даний механізм з районного бюджету виділено 151 тис. грн., при субвенції з області 151 тис. грн. (всього 302 тис. грн.). Відповідно до рішення сесії Глобинської ради відшкодування частини вартості путівки здійснюється у розмірі двох прожиткових мінімумів, але не більше 70 % від вартості путівки. До відділу освіти, сім’ї та молоді звернулося 73 особи (для порівняння: 2016 рік - 13 осіб), які виявили бажання оздоровити дітей через вищевказаний механізм.

Одним із основних науково – методичних завдань перед освітянами району у 2017-2018 навчальному році є «Вдосконалення форм і методів навчання та виховання школярів, розвитку їхньої творчої особистості на основі впровадження інноваційних технологій». Реалізації цього завдання відноситься до діяльності районного методичного кабінету.

У І семестрі 2017-2018 навчального року педагоги району були охоплені такими формами методичної роботи:

Районні семінари-практикуми – 10, районні методичні об’єднання – 12, міжшкільні методичні об’єднання - 36, інструктивно-методичні наради – 10, школа молодого вчителя – 1, майстер-класи – 3, обласні семінари -2.

Районний методичний кабінет відділу освіти, сім’ї та молоді райдержадміністрації здійснював методичний супровід щодо організації та проведення районного етапу всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2018», участь у якому сприяє підвищенню рівня професійної майстерності педагогів. Конкурс проводився у 4 номінаціях: «Українська мова і література», «Фізика», «Фізичне виховання», «Німецька мова». Усього взяли участь 8 учителів із 8 закладів освіти району.

Методисти РМК відділу освіти, сім’ї та молоді райдержадміністрації є районними координаторами Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів та інтелектуальних ігор: Міжнародного конкурсу з інформатики комп’ютерної грамотності «Бобер», Всеукраїнського математичного конкурсу «Кенгуру», Всеукраїнської українознавчої гри «Соняшник», Міжнародної природознавчої гри «Геліантус», Міжнародної гри зі світової літератури «Sunflower».

Проводилися районні та обласні етапи Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика і Міжнародного мовно - літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, математичні змагання імені М.В.Остроградського, Всеукраїнські учнівські олімпіади. У ІІ (районному) етапі олімпіад із 16 навчальних предметів у 2016-2017 н.р. взяли участь 504 учні закладів освіти. Переможцями і призерами стали 150 учасників. Дипломи І ступеня отримали 54 учні, ІІ ступеня - 50 , ІІІ ступеня - 46

Найбільшу кількість дипломів отримали учні Градизької гімназії (27), Великокринківської ЗОШ І-ІІІ ступенів (20), Манжеліївської ЗОШ І-ІІІ ступенів (11), Градизької ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 (8), Бугаївської ЗОШ І-ІІІ ступенів (7), Петрівського НВК(4).

Значну роботу щодо залучення обдарованої молоді до участі в районних олімпіадах провели адміністрації та учителі Градизької гімназії, Манжеліївської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Градизької ЗОШ І-ІІІ ступенів №1, Бугаївської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Петрівського НВК.

Переможцями III (обласного) етапу Всеукраїнських олімпіад з навчальних предметів стали 5 учнів у 5 олімпіадах.

На базі відділу освіти, сім’ї та молоді відбувся перший тур І етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Глобинського територіального відділення МАН. На участь у конкурсі  подали заявки18 учнів із 10 ЗНЗ. Учасники конкурсу захищали  науково-дослідницькі роботи в  14 наукових секціях.

Двоє юних науковців району взяли участь у ІІ (обласному) етапі XXV конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів - членів « Малої академії наук України». Призерами стали учні Градизької гімназії ім.О.Білаша, які зайняли відповідно ІІІ та ІІ місця.

У травні 2017 року вже вп’яте проведено районне свято «Зоряний Олімп» для нагородження переможців й призерів обласних Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних дисциплін, конкурсу - захисту науково-дослідницьких робіт Малої Академії наук, еколого - природничих, творчих конкурсів і змагань та вчителів, які неспокоєм душі, горінням серця запалили бажання знань, наукового пошуку і самовдосконалення у своїх вихованців. Нагородження обдарованої молоді відбулося у семи номінаціях: «Інтелектуальна надія», «Переможці екоакцій», «Гуртківці художнього та технічного напрямків», «Команди-переможці» «Фотолюбителі та народні умільці Глобинського РЦДТЮ », «Переможці та призери районного етапу конкурсу «Учитель року – 2017», «Учасники гри «Сокіл»(«Джура»).

Високі досягнення нашої талановитої молоді та їх наставників отримали гідну оцінку - з районного бюджету згідно програми «Опікуємося освітою на 2016-2020 рр.» було виділено 53 800грн. для грошових винагород.

Усього було нагороджено 30 дітей, 10 колективів, 35 педагогів. Така відзнака за пророблену роботу стимулює до нових звершень і перемог.

У 2017 році в ході виконання Програми профорієнтації учнівської молоді Глобинського району на 2015 - 2017 роки в 26 закладах освіти району проведені профорієнтаційні заходи: години спілкування на профорієнтаційну тематику, ярмарки професій, презентації професій, лекції, виступи спеціалістів різних галузей, вікторини «Що ти знаєш про світ професій?», екскурсії на місцеві підприємства, оформлено профорієнтаційні куточки, проведено 2 тренінги з питань використання профорієнтаційних сайтів Інтернету.

В березні  2017 року  з метою популяризації та пропаганди серед молоді здорового способу життя, запобігання негативним проявам у молодіжному середовищі, виявлення та підтримки талановитої молоді на базі РМК освітяни та учнівська молодь Глобинщини провели районний етап Х Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров’я».

У конкурсі взяли участь команди 6 закладів освіти : Градизької гімназії, Зубанівської,  Івановоселищенської загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів, Обознівського НВК.

У лютому 2017 року відбувся районний етап конкурсу-огляду театральних колективів, у якому взяло участь13 закладів освіти. Переможцем став колектив «Оксамит» Горбівського НВК.

Підводячи підсумки роботи закладів дошкільної освіти за минулий рік, ми маємо добрий результат. У Глобинському районі виконується План дій поетапного створення додаткових місць у закладах дошкільної освіти на 2017-2019 роки. Відбулося урочисте відкриття дошкільних підрозділів на базі Горбівського НВК, розрахованого на 25 місць, Радалівського НВК, розрахованого на 20 місць та Пузиківського НВК, розрахованого на 24 місць.

Продовжуючи роботу щодо забезпечення доступної та якісної освіти дітей старшого дошкільного віку різними формами дошкільної освіти, була створена група для короткотривалого перебування дітей старшого дошкільного віку на базі Куп¢єватівської ЗОШ І- ІІ ступенів.

Протягом 2017 року у багатьох закладах дошкільної освіти придбане сучасне обладнання, навчально-наочні посібники, нові іграшки. Завдяки турботі голів селищної та сільських рад, спонсорської допомоги, були відремонтовані приміщення Пустовійтівського, Великокринківського, Троїцького, Землянківського, Куп¢єватівського, Градизьких закладів дошкільної освіти, відновив роботу після капітального ремонту Веселодолинський заклад дошкільної освіти.

Навчально-технічна база закладів дошкільної освіти дає змогу в цілому виконувати завдання програми розвитку, навчання та виховання найменших вихованців.

Завдяки вірно спланованих видах діяльності, компетентному підході до роботи педагогічних працівників закладів дошкільної освіти, дошкільнята ідуть підготовленими та впевненими до здобуття початкової освіти.

На протязі 2017 року за підтримки депутатів обласної ради - Авраменко Інни Леонідівни, Ківшика Олександра Петровича, Первака Миколи Михайловича, районної та сільських рад були проведені такі види робіт:

Заміна вікон на енергозберігаючі у Бугаївській ЗОШ І-ІІІ ст., Пронозівській ЗОШ І-ІІІ ст., Обознівському НВК, Пустовійтівській ЗОШ І-ІІІ ст., Веселодолинській ЗОШ І-ІІ ст. та Зубанівській ЗОШ І-ІІІ ст. (706,6 тис. грн.). Капітальні ремонти приміщень проводились у Центрі дитячої та юнацької творчості (342 тис. грн.), Радалівському НВК (468,7 тис. грн.), Великокринківській ЗОШ І-ІІІ ст..(211,7 тис. грн.), Манжеліївській ЗОШ І-ІІІ ст. (477,8 тис. грн.) Бугаївській ЗОШ І-ІІІ ст. (347,4 тис. грн.), Пустовійтівській ЗОШ І-ІІІ ст. (267,9 тис. грн.), Градизькій ЗОШ І-ІІІ ст. №1 (123,5 тис. грн.). Капремонт покрівлі Градизької гімназії (92 тис. грн.), Федорівській ЗОШ І-ІІІ ст. (259 тис. грн.). Здійснено переоснащення котельні під тверде паливо в Куп’єватівській ЗОШ І-ІІ ст. (299,8 тис. грн.)

За співпраці з Благодійним фондом Полтавського гірничо-збагачувального комбінату, засновником якого є народний депутат України Костянтин Жеваго, проведені ремонтні роботи по заміні енергозберігаючих вікон та дверей в Гриньківській ЗОШ І-ІІІ ст., Радалівському НВК, Заможненському НВК, Градизькій гімназії та Градизькому ДНЗ №4, всього на загальну суму близько 700 тис.грн. Придбані меблі та постільна білизна для спальної кімнати дошкільної части Пузиківського НВК.

Виділено 7 безкоштовних путівок дітям пільгових категорій та дітям, які досягли високих досягнень у навчанні. Діти перебували у ДОЗ «Горизонт» Кременчуцького району

Крім того щороку першокласники отримують подарункові набори канцтоварів, а учні початкових класів новорічні подарунки.

У співпраці з ТОВ фірмою “Астарта-Київ” (генеральний директор Іванчика Віктор Петрович), здійснено реконструкцію недіючої майстерні під дошкільний підрозділ навчально-виховного комплексу Пузиківської ЗОШ І-ІІІ ст. на загальну суму 3 млн. 743 тисяч. грн. Також на території школи встановлений сучасний спортивний майданчик із штучним покриттям на суму 709 тис. грн.

Основні завдання, які ставить перед собою відділ освіти, сім’ї та молоді райдержадміністрації у 2018 році, це:

- проведення районного етапу та участь в обласному етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), відкриття якого відбулося у жовтні 2017 року на батьківщині Р.Кириченко (взяло участь 14 роїв закладів освіти), метою якого є підготовка молоді до військової служби та захисту своєї Батьківщини – України;

- організоване закінчення навчального року та проведення державної підсумкової атестації, а також максимальна допомога випускникам зареєструватися

для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні та забезпечення підвезення

всіх випускників 11 класів до пунктів тестування;

- організація та проведення оздоровчої, відпочинкової кампанії влітку для дітей та підлітків;

- проведення поточних та капітальних ремонтів у закладах освіти з метою

підготовки до роботи 2018/2019 навчальному році;

- збереження та розширення існуючої мережі дошкільних навчальних закладів, з метою максимального охоплення дітей дошкільною освітою;

- сприяти розвитку інклюзивної освіти у закладах освіти та створення належних умов, для дітей з особливими освітніми потребами;

- запровадження освітньої реформи “Нової української школи” у 2018/2019 навчальному році за новим змістом.

Сучасні освітні реформи вимагають оновлення змісту освіти на основі розбудови навчального процесу відповідно до потреб особистості та індивідуальних можливостей учня. Підтримка та розвиток учня, який володіє потенціалом до високих досягнень, є одним із пріоритетних напрямів сьогодення.

 

 

Останнє оновлення на Понеділок, 02 квітня 2018, 10:59  


План Роботи 2015-2016

Корисні посилання

Чи подобається вам сайт?
 
Рівень освіти в Україні?
 

На даний момент 34 гостей на сайті