ВІДДІЛ ОСВІТИ, СІМЇ ТА МОЛОДІ

ГЛОБИНСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

  • Збільшення розміру шрифта
  • Звичайний розмір шрифта
  • Зменшити розмір шрифта
Домашня сторінка Новини Новини відділу освіти Школярі вчилися толерантності

Школярі вчилися толерантності

e-mail Друк PDF

Україна в етнічному та релігійному вимірі є досить розмаїтим суспільством, а тому має враховувати особливі соціокультурні потреби окремих груп своїх громадян. Законодавство України дає широку можливість для забезпечення основних прав і потреб більшості етнічних спільнот у політичній, соціальній і мовно-культурній сферах.

В Конституції України закріплені гарантії мирного співіснування та розвитку громадян України всіх національностей шляхом сприяння консолідації та розвитку української нації, її історичної свідомості, традицій і культури, а також розвитку етнічної, культурної, мовної та релігійної самобутності всіх корінних народів і національних меншин. На Міжнародному саміті з проблем захисту прав національних меншин «Досвід України для світу» Президент України Віктор ЯНУКОВИЧ наголосив на тому, що в нашій державі створені всі умови для розвитку та утвердження самобутності всіх без винятку національних громад. 
Щоб мати толерантне суспільство, запобігати проявам ксенофобії у будь-яких її проявах, слід навчати громадян дотримуватися принципів терпимості до чужого способу життя, звичаїв, вірувань. Звісно, якнайкраще таку роботу починати проводити зі шкільної лави, коли відбувається формування світогляду дитини, усвідомлення нею понять рівності та єдності.
6 листопада у Градизькій ЗОШ І-ІІ ступенів № 2 відбувся виховна година з елементами тренінгу «Проблеми толерантності у полікультурній країні». Мета заходу - формування в учнів толерантної поведінки до представників інших націй, подолання ними впливу стереотипів та упереджень у сфері суспільних взаємин. Взяти участь в акції, поспілкуватися зі школярами та їх наставниками, розповісти підростаючому поколінню про державну політику у сфері захисту прав представників національних меншин до навчального закладу завітали заступник голови райдержадміністрації Олександр ШАЙНОГА та начальник відділу освіти, сім’ї та молоді райдержадміністрації Тетяна ХЛОНЬ.
Виховний захід складався з двох частин: інформативної та власне тренінгу, учасниками якого були учні 8-9 класів. Школярі знайомилися з поняттям полікультурної держави, характеристикою національного складу населення, видатними постатями національних меншин України. Під час вправи «Біла мітка» набували вміння сприймати людину такою, якою вона є; визначали рівень розвитку толерантності опитуванням; виявляли негативні стереотипи та долали їх у завданні «Так вважає більшість»; знаходили спільні та відмінні риси кожного учасника у грі «Усі ми різні, але такі схожі»; вчилися боротися з  хибним першим враженням; укладали особистісні угоди. Особливо юних потішив той факт, що високопосадовці, які завітали до школи, та директор закладу Станіслав СИВОЛАП брали активну участь у кожному завданні тренінгу, на рівних спілкувалися з дітворою. Ділячись своїми враженнями від тренінгу, учні захоплено розповідали про здобуте вміння формувати нові позитивні види своєї поведінки у сфері міжособистісних стосунків.

 

 


План Роботи 2015-2016

Корисні посилання

Чи подобається вам сайт?
 
Рівень освіти в Україні?
 

На даний момент 38 гостей на сайті