Відділ освіти

ГЛОБИНСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

  • Збільшення розміру шрифта
  • Звичайний розмір шрифта
  • Зменшити розмір шрифта
Домашня сторінка Новини Новини відділу освіти Відбувся районний семінар-практикум вчителів музичного мистецтва на базі Градизької гімназії ім.О.Білаша

Відбувся районний семінар-практикум вчителів музичного мистецтва на базі Градизької гімназії ім.О.Білаша

e-mail Друк PDF

 

7 листопада 2018 року на базі Градизької гімназіїі імені Героя України Олександра Білаша відбувся районний семінар учителів музичного  мистецтва: «Створення в навчальному закладі умов для організації навчально-пізнавальної діяльності учнів на уроках предметів художньо-естетичного циклу».

Наше сьогодення зумовило появу багатьох варіантів навчальних програм з музичного мистецтва для закладів освіти, однак спільним залишається основне завдання — вдосконалювати методику проведення уроків музичного мистецтва, бо це основна форма музичного виховання школярів. Як урок мистецтва він має свою специфіку і спрямований, передусім, на розвиток емоційного музично-естетичного досвіду учнів. Для цього вчителям необхідно на певних етапах своєї роботи оновлювати та удосконалювати форму проведення уроків, доповнюючи їх інноваційними технологіями, щоб забезпечити виконання завдань  Державного стандарту та навчальної програми. Але усе це неможливо виконати якісно і в повному обсязі без наявності в закладі освіти умов для навчально-пізнавальної діяльності учнів на уроках художньо-естетичного циклу.

У   Градизькій гімназії директор  Салімон А.П. забезпечила для своїх учителів та учнів  такі умови. Градизька гімназія - єдиний заклад освіти   в районі, що має обладнаний згідно сучасних вимог кабінет музичного мистецтва. Це дає можливість  учителю  проводити уроки на високому рівні, а учням слухати музичні твори, переглядати презентації, виконувати навчальні проекти, здійснювати заочні екскурсії музеями світу,  заочно відвідувати концерти світових музичних зірок, слухати класичну музику. Звичайно, кабінет без талановитого учителя учнів не навчить. Музичне мистецтво у гімназії викладає Ковтун О.А.- творчий учитель, учитель що любить свою професію і  музику. Він постійно вчиться, самовдосконалюється,  завжди ділиться своїми доробками з колегами. Окрім того, у  Градизькій гімназії працює творчий колектив заступників, які  підтримували і допомагали учителю протягом усього семінару( екскурсоводи - в музеях, ведучі - на сцені, виконавці пісень, режисери). У закладі діє художня студія «Фіалка», і як результат - учні гімназії постійні учасники та переможці районних та обласних заходів і конкурсів художньо- естетичного циклу.

У роботі семінару взяли участь учителі музичного мистецтва ЗЗСО району, директор гімназії Алла Салімон, її заступники: Микола Курило, Ольга Оністрат, Наталія Михайлець, Галина Чілінгарян.   Методист районного  методичного кабінету Лобода С.В відкрила семінар та   ознайомила учасників  із планом роботи.

Директор  Градизької гімназії Салімон А.П. познайомила присутніх із напрямками та результатами роботи  закладу  освіти із розвитку творчого потенціалу учнів у ході перегляду сучасного відеофільму, створеного учнями як результат навчальних проектів.

Учасники семінару відвідали уроки музичного мистецтва в 3 та 7 класах. Учитель  Ковтун О.А на високому професійному рівні показав  цікаві  сучасні уроки з тем: «Головна пісня держави» та «Обробка народної музики». Учитель майстерно володіє художньо-педагогічними технологіями: ігровими, інтерактивними та проблемно-евристичними. Віртуозно грає на баяні та синтезаторі. Доцільно використовує ІКТ. Вдало підібрав    методи і прийоми  для реалізації змісту уроку та виховання в учнів любові до батьківщини та її пісенних скарбів. Олександр Андрійович поділився своїм досвідом роботи з колегами.

Також у гімназії є свій власний гімн ( з ним присутні  познайомилися на уроці у 3 класі), авторами якого є  вчителі гімназії : слова - Буц Лідія Іванівна, музика - Ковтун Олександр Андрійович.

Семінар був дуже насиченим, в ході якого учасники  відвідали 4 музеї школи:  «Меморіальний музей Олександра Білаша» (завідувач Тетяна Іванова), «Історико-краєзнавчий» ( Людмила Ковалевська), «Музей Слави» (Микола Курило  ), «Історія Градизька від заплав Дніпра до Кременчуцького водосховища» ( Ігор Черніков) та художню студію «Фіалка»(керівник  Діана Манжус). Вони були щиро були вражені естетичним оформленням музеїв, їх експонатами  та самовідданою працею учителів школи.

Шквал емоцій і вражень викликав позакласний захід до 70-річчя з Дня народження Володимира Івасюка «Чарівний світ пісень Володимира Івасюка», проведений  спеціально  для учасників семінару( захід для учнів планується у березні 2019 року).

Присутні охоче ділилися враженнями від побаченого на семінарі. У виступах було розкрито актуальність проблеми семінару,адже сьогодні, в умовах Нової української школи, для реалізації завдань, поставлених МОН, багато важить матеріально- технічна база закладу освіти, творчий колектив однодумців, вміння працювати в команді. Усе це в Градизькій гімназії є! Наполеглива робота учителів гімназії  сприяє  формування духовного світу учнів, відродженню і розквіту культурних традицій українського народу.

У ході обговорення методист РМК Світлана Лобода акцентувала увагу учителів на тому, що    переглянуті  уроки і захід забезпечують виконання складової  мети освітньої галузі «Мистецтво» - формування   поваги до національної  мистецької спадщини; сприяння  формуванню в учнів ключових компетентностей (спілкування рідною мовою, соціальну та громадянську компетентності, компетентність обізнаності та самовираження у сфері культури, та ін.).

Усі заходи, відвідані в гімназії , забезпечують  реалізацію змісту наскрізної змістової лінії - громадянської відповідальності.

«В Градизькій гімназії імені Героя України Олександра Білаша музика й музичне мистецтво - не тільки навчальний предмет, а й могутній засіб виховання, який забезпечує емоційне та  естетичне забарвлення всьому духовному життю учнів», - така спільна думка об’єднала учасників семінару вчителів музичного мистецтва, який був проведений на високому навчальному та науково-методичному рівнях.

Учасники семінару висловлюють вдячність директору Градизької гімназії  Аллі Петрівні Салімон, учителю музичного мистецтва Олександру Ковтуну, заступникам директора: Миколі Курило, Ользі Оністрат, Наталії Михайлець, Галині Чілінгарян, усьому педагогічному колективу за змістовний семінар, теплу творчу атмосферу і щиру гостинність.

Під час  засідання "круглого столу" вчителі та ухвалили ряд рекомендацій щодо  викладання музичного  мистецтва.

 

Останнє оновлення на Четвер, 15 листопада 2018, 19:38  


План Роботи 2015-2016

Корисні посилання

Чи подобається вам сайт?
 
Рівень освіти в Україні?
 

На даний момент 29 гостей на сайті