Відділ освіти

ГЛОБИНСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

  • Збільшення розміру шрифта
  • Звичайний розмір шрифта
  • Зменшити розмір шрифта
Домашня сторінка Новини Новини відділу освіти Відбулося міжшкільне методичне об’єднання вчителів фізики на базі Святилівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів

Відбулося міжшкільне методичне об’єднання вчителів фізики на базі Святилівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів

e-mail Друк PDF

 

Фізика посідає особливе місце серед шкільних дисциплін. Як навчальний предмет вона створює в учнів уявлення про наукову картину світу. Фізика показує гуманістичну суть наукових знань, підкреслює їх естетичну цінність, формує творчі здібності учнів, їх світогляд, тому всі елементи уроку фізики підпорядковую одній меті – навчити учня вчитися. Своїм викладанням ми зрошуємо людину. Від того, як ми робимо – піднесено і романтично або предметно і прагматично – залежить наш результат у навчанні – Людина, те якою вона виросте.

І тому, щоб все це було дієвим, ми, вчителі фізики, самі вчимося. Саме вчитися та ділитися власним досвідом ми поїхали до Святилівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, де 29 листопада 2018 року працювало ММО.

Фізика – наука експериментальна, бо основні закони встановлюються шляхом узагальнення фактів, що були отримані експериментально. На цьому зупинився вчитель Горбівського НВК Капинос Петро Михайлович під час виступу: "Роль експерименту при проведенні уроків фізики. Домашні міні-досліди». Провести дослідницьку роботу для фізики означає поставити запитання Її величності Природі. Петро Михайлович виділяє три основні етапи: підготовчий, свідома участь у процесі вибору методів та способів виконання домашнього експерименту, творчий. Саме домашні міні-досліди – це перший крок до написання МАН в майбутньому. Кожен вчитель отримав розробки по проведенню домашніх лабораторних робіт для 7-8 класів, якими із задоволенням поділився вчитель.

Не менш цікавим був урок фізики у 8 класі на тему: «Агрегатні стани речовини. Фізичні властивості твердих тіл, рідин, газів.», який провів учитель Святилівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Ляшенко Леонід Іванович. Мабуть, девізом цього вчителя є слова К.Ушинського, який говорив : «Гра не є пустою забавою, це зміст життя дитини, її творча діяльність, потрібна для її розвитку. У грі дитина живе, і сліди цього життя глибше залишаються в ній, ніж сліди дійсного життя». Саме елементи гри стали невідємною частиною даного уроку: «Запитання – відповідь», «А чому?», «Формула – пазл», «Руханка – молекула». Діти самі роблять висновки, а вмілий вчитель підводить їх до них. Увесь урок супроводжується презентацією, використання якої дає змогу показати прояви трьох агрегатних станів в нашому житті. Учні вміло працюють як індивідуально, так і в команді.

Навчитися жити творчо – значить оволодіти естетичним ставленням до життя, сприяти становленню особистості, розвитку її творчих здібностей, виявленню талантів, обдарованості, знайти смисл життя, зробити правильний життєвий вибір, виробити потребу в самопізнанні, само розумінні, самореалізації у різних видах творчої діяльності. Саме в цьому нас переконали вчителі фізики Капинос Петро Михайлович та Ляшенко Леонід Іванович.

Група вчителів фізики та математики, які входять до складу ММО, дуже мала, та, дякуючи ерудованості, комунікабельності, розуму, прекрасному почуттю гумору педагогів, саме ця група випромінює такий величезний позитивний заряд енергії, якого вистачає на цілий навчальний рік.

Щиро дякуємо гостинній Святилівській школі за проведену роботу. Бажаємо успіхів у роботі вчителю фізики Ляшенку Леоніду Івановичу та вчителю математики Марченко Тетяні Володимирівні.

 

 

Галина Курченко,

вчитель математики та фізики

Гриньківської ЗОШ І-ІІІ ст. ім. М.В.Лисенка

 

Останнє оновлення на Четвер, 06 грудня 2018, 00:18  


План Роботи 2015-2016

Корисні посилання

Чи подобається вам сайт?
 
Рівень освіти в Україні?
 

На даний момент 20 гостей на сайті