ВІДДІЛ ОСВІТИ, СІМЇ ТА МОЛОДІ

ГЛОБИНСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

  • Збільшення розміру шрифта
  • Звичайний розмір шрифта
  • Зменшити розмір шрифта
Домашня сторінка Новини Новини відділу освіти Відбулося засідання міжшкільного методичного об’єднання вчителів фізики на базі Броварківської ЗОШ І-ІІІ ступенів

Відбулося засідання міжшкільного методичного об’єднання вчителів фізики на базі Броварківської ЗОШ І-ІІІ ступенів

e-mail Друк PDF

 

Про плідну співпрацю під час проведення ММО вчителів фізики

Сучасна фізика, крім наукового, має важливе соціокультурне значення. Вона стала невід’ємною складовою культури високотехнологічного інформаційного суспільства. Головна мета фізики в школі полягає в розвитку особистості учнів засобами фізики як навчального предмета, зокрема завдяки формуванню в них фізичних знань, наукового світогляду і відповідного стилю мислення, екологічної культури, розвитку в них експериментальних умінь і дослідницьких навичок, творчих здібностей і схильності до креативного мислення. Саме над такими питаннями працювали вчителі фізики, які завітали 20 лютого до стін Броварківської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

 

Своїм досвідом ділилася з нами Марина Володимирівна Забара. Ми відвідали урок у 7 класі за темою «Тиск твердих тіл на поверхню. Сила тиску».

Фізика – наука експериментальна, тому і не дивно, що розпочався урок із експериментів, простих, цікавих, зрозумілих. «Дослід – висновок» - це, мабуть, найдієвіше форма подачі нового матеріалу. Учні із зацікавлено спостерігають і під чітким керівництвом вчителя роблять висновки. Протягом 45 хвилин з уст Марини Володимирівни звучить: «А чому?», і діти вміло знаходять відповідь. Кращому розумінню сприяють різні види роботи на уроці: робота з малюнками, завдання на відповідність, переведення одиниць вимірювання, як вибратися із неприємної ситуації, розв’язування задачі практичного змісту. І на кожному кроці вчителем показано, що всі ці знання потрібні в житті.

Вдалою була фізкультхвилинка, яка теж відповідала темі уроку. Урок цікавий, змістовний, на всі «Чому?» тандем вчитель – учень разом знайшли відповідь.

Міцні знання з фізики можна отримати тільки в сучасному кабінеті фізики, саме тут з’являється можливість реалізувати технології інтерактивного навчання фізики. На цьому питанні і зупинилися ми, вислухавши доповідь Кургала Олександра Олександровича «Значення фізичного кабінету для роботи вчителя фізики». Довго ми дискутували по цьому питанню. Кожен говорив про застарілі прилади, їх відсутність, неможливість проведення деяких експериментів, лабораторних робіт, постійний пошук робіт фізичного практикуму, які можна було б провести замість запропонованих у навчальних програмах.

У роботі ММО взяла участь методист РМК відділу освіти, сім’ї та молоді Парамонова Олена Іванівна, яка націлила нас з надією дивитися у майбутнє і щиро вірити, що будуть створені принципово нові засоби навчання, які відбиватимуть розвиток сучасної фізичної науки та технологій.

 

 

Галина Курченко,

вчитель математики та фізики

Гриньківської ЗОШ І-ІІІ ст. ім М.В.Лисенка

 

Останнє оновлення на Понеділок, 25 лютого 2019, 23:29  


План Роботи 2015-2016

Корисні посилання

Чи подобається вам сайт?
 
Рівень освіти в Україні?
 

На даний момент 24 гостей на сайті