ВІДДІЛ ОСВІТИ, СІМЇ ТА МОЛОДІ

ГЛОБИНСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

  • Збільшення розміру шрифта
  • Звичайний розмір шрифта
  • Зменшити розмір шрифта
Домашня сторінка Новини Новини відділу освіти Відбувся обласний Фестиваль мов на базі Глобинської гімназії №1 Глобинської міської ради

Відбувся обласний Фестиваль мов на базі Глобинської гімназії №1 Глобинської міської ради

e-mail Друк PDF

 

21 лютого, у Міжнародний день рідної мови, на базі Глобинської гімназії №1 Глобинської міської ради відбувся обласний Фестиваль мов.

Учасниками заходу стали методисти Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського Ольга Павлівна Коваленко та Євгеній Анатолійович Макусінський, вчителі української мови й літератури закладів загальної середньої освіти Полтавської області, поетеси Галина Василівна Вовченко - член Спілки літераторів Полтавщини, Раїса Іванівна Артеменко - голова Спілки письменників Чутівського району, Інна Станіславівна Снарська (Дідик) - член Спілки письменників України та Білорусі, Вікторія Іванівна Демченко - член Спілки письменників Чутівського району.

Гостинно вітав учасників заходу на глобинській землі останній писар Запорозької Січі Іван Якович Глоба герой історичної інтермедії «Іван Глоба та історія виникнення Глобиного», поставленої старшокласниками гімназії під керівництвом учителів історії Сергія Олександровича Макайди та української мови й літератури Алли Михайлівни Браженко. Символічно, що саме він передав гетьманську булаву правління теперішній очільниці закладу – директору Катерині Іванівні Скляр. Господиня закладу освіти познайомила присутніх з історією та сьогоденням гімназії, її здобутками та планами на майбутнє. До гостей звернулися також Галина Володимирівна Токаренко – заступник міського голови м. Глобине з питань освіти і культури та Оксана Сергіївна Довбня - завідувач методичним кабінетом відділу освіти виконавчого комітету Глобинської міської ради.

Про значення рідної мови для кожної людини говорила Алла Михайлівна Браженко. Вона ж запросила гостей відвідати «Місто мовних майстрів», яке розташувалося у рекреації першого поверху.

Тут глядачам було представлено символічні мови — музики, танцю, живопису, емоцій, скульптури, дизайну і, нарешті, мова мозку, жестів.

У музеї живих скульптур гостям зустрілися герої нашого славетного земляка Миколи Васильовича Гоголя: красуня Оксана та коваль Вакула, відьма Солоха та її залицяльник дяк Осип Никифорович. Диво-мелодією зачаровував красуню Мавку закоханий Лукаш. Тужно зажурилася у задумі зраджена коханим напівлегендарна полтавська народна співачка та поетеса Маруся Чурай. Була тут і красуня Наталка, що стала уособленням незламної сили щирих почуттів, і Возний Тетерваковський, який із властивою йому кумедною пишмовністю залицяється до красуні-полтавки. Вражав своєю силою могутній Еней - герой першої масштабної пам'ятки українського письменства, що була укладена розмовною українською мовою і започаткувала становлення нової української літератури. А куди ж без героїв багатої на «жарти, смішки та штукарства» «Кайдашевої сім’ї»?

Цього дня гостей чекало ще багато приємних сюрпризів. Майстер-класи із виготовлення ляльок-травничок, листівок-витинанок, весняних квітів, лайф-хаки від майстрів декоративно-ужиткового мистецтва… Зачарували своїм талантом юні художники та музиканти, вокалісти та хореографи. Дивували своїм логічним мисленням юні вундеркінди, представники початкової школи. Гості мали змогу відвідати маленький шматочок Парижа на глобинській землі, насолодитися затишною атмосферою у створених з любов’ю фотозонах та зробити світлини на згадку про цей день.

Віншували гостей величальною піснею юні вокалісти та учасники танцювального колективу «Сузір’я» (керівник С.І.Рибальченко).

Основне ж дійство - фестиваль «Мова – оберіг нації» - відбувалося в актовій залі гімназії. Тут гостей зустрічали гімназисти, які представляли національності, мови яких вивчають учні нашого навчального закладу. Вони говорили про рідну мову – одне з багатьох див, яке створили люди. Їх душевний стан, емоції передалися глядачам, тож і атмосфера в залі була щирою, яскравою, колоритною. З пісенним вітанням звернулися до присутніх четвертокласники, які напередодні приходу весни пригостили їх символічними жайворонками.

Зі сцени звучали проникливі слова філософських роздумів про мову нашого земляка, художника Юрія Нагулка, якого визнано кодом української нації.

Непростий шлях української мови та культури до визнання. Упродовж 270 років поспіль їх намагалися знищити, а разом з ними й націю, перетворивши її на покірного раба. До трагічних сторінок нашого народу звернулися гімназисти у хореографічній композиції «Незламна».

Родзинкою заходу стало різнобарв’я мов, що звучало з уст випускників гімназії, які зараз проживають за кордоном. В онлайн-режимі вони розповіли про роль рідної мови у їхньому житті та про необхідність сьогодні вивчати кілька мов, що дає можливість утверджувати себе у певній професії, пізнавати життя людей планети, стати частиною суспільства.

Своїми талантами радували присутніх читці, вокалісти, танцюристи. Зі сцени звучали мови різних народів, та для кожного вони були близькими та зрозумілими, бо в них – душа нації, її надії на майбутнє. І символом цього майбутнього стали маленькі частиночки душі наших гімназистів, які висловили своє ставлення до рідної мови в оригінальній книзі «Мова – серце нації» і подарували її методисту Полтавського ОІППО О.П.Коваленко.

Другу частину заходу продовжили творчі зустрічі у літературній вітальні «На гостину до майстрів слова», де учні середньої та старшої школи зустрілися з полтавськими митцями.

Упродовж свята усі гімназисти змогли також насолодитися роботою «Міста мовних майстрів», а наймолодшим було запропоновано переглянути ще й мультиплікаційні фільми та мотивуючі відео мовами різних національностей.

На згадку про Фестиваль кожен учасник заходу отримав пам’ятну емблему-закладку з побажаннями від гімназистів та їхніх наставників.

По завершенню семінару учасники відвідали Глобинську ЗОШ І-ІІІст. № 5, де познайомилися з виставкою скульптора, члена Національної спілки художників України Олексія Леонова.

(За матеріалами сайту Глобинської гімназії №1)

 

Останнє оновлення на Вівторок, 26 лютого 2019, 00:08  


План Роботи 2015-2016

Корисні посилання

Чи подобається вам сайт?
 
Рівень освіти в Україні?
 

На даний момент 2 гостей на сайті