Відділ освіти

ГЛОБИНСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

  • Збільшення розміру шрифта
  • Звичайний розмір шрифта
  • Зменшити розмір шрифта
Домашня сторінка Новини Новини відділу освіти Учениця Гриньківської ЗОШ І-ІІІ ст. імені М.В.Лисенка – учасниця Всеукраїнського конкурсу молодіжних проектів з енергозбереження “Енергія і середовище”

Учениця Гриньківської ЗОШ І-ІІІ ст. імені М.В.Лисенка – учасниця Всеукраїнського конкурсу молодіжних проектів з енергозбереження “Енергія і середовище”

e-mail Друк PDF

я

Фізика і проєкти – невіддільні

«…Де й коли б я не був, де б мій шлях не проліг, я вертаюсь щораз на дідівський поріг. Я вертаюсь туди, де мій біль і тепло – до Гриньок я іду, в моє рідне село! Я звідти, де шепочуть дерева, я звідти, де лине затишний спів, я звідти, де народився відомий композитор – Микола Віталійович Лисенко…».

Саме такими словами розпочала свій виступ учениця 8 класу Гриньківської ЗОШ І-ІІІ ст. імені М.В.Лисенка  Тіна Євтушенко під час виступу у фіналі конкурсу міжнародних проєктів з енергозбереження, який проходив у м. Київ 12-14 лютого. Саме туди відправилася делегація від Полтавщини, до складу якої ввійшло всього три учасники, і дуже приємно, що серед них була і наша учениця із звичайної сільської школи, яка вдало і впевнено пройшла заочний етап.

Конкурс “Енергія і середовище” проводиться спільно з громадською організацією “Екологічний клуб «Еремурус-Україна» за підтримки Міністерства екології та природних ресурсів України, Національної екологічної ради України, Бюро з питань екології Української греко-католицької церкви та бізнес-структур з метою пошуку й підтримки обдарованої учнівської та студентської молоді, залучення її до навчально-практичної діяльності з проблем енергоефективності, раціонального природокористування і використання ресурсів. Тому і не дивно, що конкурс оцінювало поважне журі: доктор педагогічних наук, професор Вербицький В.В. – директор НЕНЦ, Недбайла О.О. – доктор технічних наук інституту технічної теплофізики НАН України, Володимир Шеремет – керівник Бюро з питань екології в України, Валантирець Н.В. голова громадської організації «Екологічний клуб «Еремус» та інші.

На розсуд журі учениця представила проєкт «Сім пелюсток енергоефективності», в якому було продемонстровано і доведено цифрами переваги енергоефективної школи. Нам не потрібно було щось вигадувати: все дієво, все впроваджується. Ми тільки порахували, узагальнили, порівняли, провели дослідження і цікаво та змістовно представили.

Під час перебування в Києві всі учасники мали змогу взяти участь у роботі практичної конференції: «Кліматична політика України» - кроки назустріч довкіллю; у засіданні «Екологічна компетентність у запитаннях і відповідях». А ще цікавим стало спілкування із учнями та студентами з різних куточків України: учасниками конкурсу стали учні, вихованці закладів загальної середньої, позашкільної та професійно-технічної та вищої освіти, які мають досягнення у практичній діяльності в сфері змін клімату, впровадження енергозбереження, використання поновлюваних джерел енергії для місцевих потреб, у підвищенні енергоефективності будівель, а також просвітницькій діяльності щодо інформування суспільства, пропаганди енергоефективності. Прибули вони до Києва з Кривого Рогу, Дніпра, Маріуполя, Житомира, Миколаєва, Болграда Одеської області, Соснівки Рівенської області, Ромнів Сумської області та інших куточків України.

Проєкти бувають індивідуальні та групові, короткотривалі та довготривалі. Який наш? Дуже тривалий (багато зроблено, щоб школа стала енергоефективною), не один день, місяць і рік минув того часу, коли було зроблено перший крок. Занадто груповий, адже до його втілення приклали руку і сільська рада, і адміністрація школи, і батьки Тіни. Та головний герой – моя фізика, така складна і цікава, незрозуміла і важлива, багатогранна і неповторна, а ще – точна і конкретна. Саме вона дає величезний простір для реалізації та впровадження методів проєктної діяльності. Саме вона, ніби «тикає носом» і постійно повторює моїми вустами : «Вчіть фізику – за нею майбутнє!»

” … Відправимо message: Лети, лети, пелюсточко і землянам розкажи - Без школи село не живее - Все в наших руках:Земля житиме!...» Такими словами завершила свій виступ наша Тіна. Переконані, що ми гідно представили Полтавську область, не осоромили Глобинський район, за нас будуть горді Гриньки.

То ж не покладаємо рук, беремося до навчання, відкриваючи нові сторінки науки фізики. Вчитися ніколи не пізно.

І памятаємо: фізика – цариця над проєктами.

Галина Курченко.

вчитель математики та фізики

Гриньківської ЗОШ І-ІІІ ст. ім. М.В.Лисенка

 

Останнє оновлення на Середа, 19 лютого 2020, 15:27  


План Роботи 2015-2016

Корисні посилання

Чи подобається вам сайт?
 
Рівень освіти в Україні?
 

На даний момент 9 гостей на сайті