Відділ освіти

ГЛОБИНСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

  • Збільшення розміру шрифта
  • Звичайний розмір шрифта
  • Зменшити розмір шрифта
Домашня сторінка Новини Новини відділу освіти Освітяни підвели підсумки роботи у І семестрі 2012-2013 н.р.

Освітяни підвели підсумки роботи у І семестрі 2012-2013 н.р.

e-mail Друк PDF

Відповідно до плану роботи відділу освіти, сім’ї та молоді 27 лютого 2013 року відбулася підсумкова розширена колегія, на яку було винесено питання «Про підсумки роботи навчальних закладів району у І семестрі 2012-2013 н.р. та основні завдання на 2013 рік».  Для участі у роботі колегії запрошувалися керівники навчальних закладів, їх заступники, голови профспілкових комітетів. З доповіддю виступила начальник відділу Т.Л.Хлонь, яка висвітлила стратегічні напрямки роботи навчальних закладів району, що спрямовані на підвищення якості та доступності освіти, матеріально-технічне забезпечення навчально-виховного процесу.
В районі діють 23 садочки, в яких виховуються  1009  дошкільнят. Мережа  загальноосвітніх навчальних закладів  налічує 37 шкіл. Навчанням  та вихованням охоплено 4388 учнів. У порівнянні з минулим  навчальним роком кількість учнів зменшилась на 231  особу. Зростає кількість учнів у сільській місцевості за індивідуальною формою, де наповнюваність складає менше 5 учнів. В 24 таких класах навчаються 74 учні, що на 22 дітей більше, ніж минулого року. За станом здоров’я за індивідуальною формою навчаються 11 учнів, з них 6  діти - інваліди. Важливим питанням є створення умов для повноцінного навчання і виховання цих школярів.
За межею пішохідної доступності перебувають і потребують підвезення  19 % від загальної кількості учнів (830 учнів). Для усіх учнів, які його потребують, організовано безкоштовне підвезення до місця навчання і додому, використовуються 18 шкільних автобусів  та 5 -  сільськогосподарських підприємств. На утримання і обслуговування шкільного автотранспорту в бюджеті 2012 р. було передбачено майже 495 тисяч гривень, що на 209 тисяч  грн., більше  у порівняні з минулим роком.  На поточний рік заплановано  581 тисячу гривень.
У навчально-виховному процесі використовуються 438 комп'ютерів, 30 мультимедійних проекторів, 21 інтерактивний  комплекс. За сприяння народного депутата Костянтина  Жеваго було придбано 4 сучасні інтерактивні комплекси, які активно використовуються на уроках.
У поточному навчальному році  в районі   збережено існуючу мережу шкільних їдалень. Харчуються  майже 94  відсотки школярів.
Безкоштовним  харчуванням забезпечено 1478 учнів 1-4 класів, 52 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування, 18 дітей з малозабезпечених сімей. Середня вартість харчування цих категорій дітей за рахунок бюджету, з урахуванням коштів на заробітну плату та енергоносії,  становить  7 гривень.
Завдяки плідній співпраці  з керівниками районної державної адміністрації та районної ради проведено  ряд заходів в галузі освіти, які дали змогу протягом останніх двох років забезпечити бездефіцитний бюджет, а це своєчасно виплачені  і заробітна плата освітянам, і кошти на оздоровлення, і щорічна грошова винагорода за сумлінну працю та зразкове виконання посадових обов’язків.
Основним завданням на ІІ семестр поточного навчального року, яке постає  перед педагогічними колективами,  є   організоване закінчення навчального року та проведення державної підсумкової атестації.
Завідуюча районним методичним кабінетом Н.Й.Шварц у співдоповіді проаналізувала організаційно-, навчально- та науково-методичну роботу, що проводилася як методкабінетом, так і адміністраціями навчальних закладів та спрямовувалася на розвиток професійної майстерності педагогів, пробудження їх творчого потенціалу, бо «усюди цінність школи дорівнює цінності її вчителя». Методична робота з педкадрами в районі зорієнтована на вирішення науково-методичної проблеми «Вдосконалення форм і методів навчання та виховання школярів, розвитку їхньої творчої особистості на основі впровадження інноваційних технологій». За перше півріччя 2012-2013 н.р. з метою підвищення фахового рівня вчителів, спонукання педагогів до активізації рефлексивної, пошукової, творчої діяльності, до вдосконалення власних педагогічних підходів, формування індивідуального педагогічного стилю були проведені районні семінари-практикуми, навчально-методичні семінари, епізодичні семінари, організовувалася робота міжшкільних та шкільних методичних об’єднань. Запроваджено цілий ряд новацій:
-    творчі звіти вчителів у вигляді портфоліо;
-    програма інноваційного розвитку загальноосвітніх навчальних закладів «Школи-новатори» (Глобинська гімназія №1, Градизька гімназія, Глобинська ЗОШ І-ІІІ ст. №5,   Великокринківська ЗОШ І-ІІІ ст., Івановоселищенська ЗОШ І-ІІІ ст., Опришківська ЗОШ І-ІІІ ст.)
-    освітній інноваційний проект «Щоденник.ua» (Глобинська гімназія №1, Градизька гімназія, Глобинська ЗОШ І-ІІІ ст. №5,  Гринківська ЗОШ І-ІІІ ст., Глобинська ЗОШ І-ІІ ст. №3)
-    національний проект «Відкритий світ» (Великокринківська ЗОШ І-ІІІ ст.)
-    районна естафета  педагогічних  інновацій «Нові горизонти української школи».
Педагоги району представили 103 роботи на традиційний ярмарок «Творчі сходинки освітян Полтавщини». З метою активізації творчого потенціалу педагогів проводяться професійні конкурси. Вперше за останні десять років було проведено І (районний) тур Всеукраїнського конкурсу «Класний керівник року», традиційно – конкурс «Учитель року» в номінаціях «Фізика», «Інформатика», конкурс керівників гуртків позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості», На фестиваль «Золотий фонд уроків Полтавщини» педагоги району представили 51 конспект мультимедійних уроків, 5 з яких були направлені на обласний тур.
Обравши стратегічним напрямком роботи шлях «Від творчого учителя – до обдарованого творчого учня», методична служба, ЗНЗ району забезпечили проведення І та ІІ етапів Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін, у яких взяли участь учні із 35 шкіл району.  Районні олімпіади проводились із 17 дисциплін. Переможцями районного  етапу учнівських олімпіад 2012-2013 навчального року став 141 учасник, що становить 21% від загальної кількості учасників. Дипломів І ступеня отримали 48 учнів, ІІ ступеня - 42 учні, ІІІ ступеня - 51учень.
У І етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН взяли участь 31 учень, 13 стали переможцями і взяли участь в ІІ (обласному) етапі. 
Унікальним явищем на теренах України стало відкриття і робота навчально-оздоровчого комплексу «Ерудит» при Кременчуцькому педагогічному училищі ім. А.С.Макаренка. 18 обдарованих учнів 10-11 класів перебували в «Ерудиті» у І семестрі 2012-2013 н.р. Діяльність НОК «Ерудит» дозволить поліпшити успішність команд учасників від Глобинського району в учнівських олімпіадах.
Щодо виховної роботи у І семестрі 2012-2013 н.р. – було названо такі основні позиції:
-    проведено для дітей на районному рівні 32 масових заходи різних напрямків: математичного,  мовно-літературного, природничо-екологічного, художньо-естетичного, туристсько-краєзнавчого;
-    зареєстровані два шкільних музеї, один перебуває в стані реєстрації. Всього в районі на сьогодні діє 11 музеїв. За цим показником ми другі в області.
-    відновлено роботу рейдових бригад педагогічних працівників і батьків у масових місцях відпочинку молоді;
-    проведено місячник правових знань;
-    проведено  день учнівського самоврядування «Від учнівського самоврядування – до самоврядування громад», конкурс на кращу емблему місцевого самоврядування  та конкурс  авторського вірша серед учнів на тему «Ми майбутнє твоє, Україно»;
-    створена Глобинська психолого-медико-педагогічна консультація (ПМПК);
-    упорядковано відомості про дітей-інвалідів та дітей, що знаходяться на індивідуальному навчанні за станом здоров’я. 
Результативною була участь учнів у заходах обласного рівня:
-    Шаповал Юлія (Глобинська гімназія) – ІІ місце фестиваль «Література рідного краю – І. П. Котляревському»;
-    Хмельницька Оксана (Глобинська зош № 5), Мазур Маргарита (В.Кринківська зош І-ІІІ ст.) – І місця «Посміхнемось щиро Вишні»
-    Лобода Дарина (Глобинська гімназія) – абсолютний переможець Всеукраїнської гри «Геліантус»;
-    Глушко Олександр (Пронозівська зош), Кір’ян Катерина (Глобинська гімназія) – ІІІ місце олімпіада з української мови й літератури;
-    Буренко Ілона  (Глобинська гімназія), Галіча  Ольга (Градизька гімназія) – ІІІ місце олімпіада з біології;
-    Комар Андрій (Погребівська ЗОШ) – ІІІ місце олімпіада з правознавства;
-    Скалібог Едуард,                                             (Градизька гімназія) – ІІІ місце олімпіада з трудового навчання;
-    Загорулько Владислав (Манжеліївська зош) – ІІІ місце олімпіада з хімії, ІІІ місце олімпіада з біології, ІІ місце олімпіада з інформатики, І місце олімпіада з інформаційних технологій;
-    Тесля Валерія, Кір’ян Катерина, Буренко Ілона (Глобинська гімназія) – ІІ місце, Шаповал Юлія (Глобинська гімназія), Осташко Ольга (Градизька ЗОШ І-ІІІ ст.) – ІІІ місце  в ІІ (обласному) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН.
У всіх цих досягненнях – часточка розуму і душі педагогів, тому Н.Й.Шварц висловила вдячність усім присутнім за активну позицію у залученні дітей до світу науки, мистецтва, природи. Хай це буде важливим посилом для виховання їх достойними громадянами нашої держави.
На засіданні колегії виступили О.В.Оністрат – заступник директора Градизької гімназії, Н.І.Осташко – директор Градизької ЗОШ І-ІІІ ст., Л.Л.Таборовець – директор Радалівської ЗОШ І-ІІІ ст., Л.Б.Качмар – голова районної організації профспілки працівників освіти.
Підсумки засідання підвів голова районної ради О.О.Феденко. Ряд педагогів було нагороджено грамотами.
Наталія Пасько,
головний спеціаліст відділу освіти, сім’ї та молоді

 


План Роботи 2015-2016

Корисні посилання

Чи подобається вам сайт?
 
Рівень освіти в Україні?
 

На даний момент 10 гостей на сайті