18 січня 2022 року за сприяння Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського відбувся тренінг для освітян з викладання курсу «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право». Метою курсу є підвищення рівня обізнаності педагогів із зазначеного питання, розуміння важливості викликів, пов’язаних з деокупацією та реінтеграцією тимчасово окупованого Криму та частини Донецької та Луганської областей.
Тренерами і спікерами проекту були :
- Полтавська Дар`я Анатоліївна –директор Миргородського НВК «Гелікон»;
- Кінаш Андрій Васильович – ГО «MART»- Всеукраїнська освітня програма «Розуміємо права людини» м. Чернігів ;
-Хендель Наталія Володимирівна – докторантка Національного університету «Одеська юридична академія»-співавтор підручника «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право».
Участь у тренінгу взяли 106 учителів історії, правознавства, громадянської освіти, «Захисту України» Полтавської області, зокрема, 8 педагогів ЗЗСО Глобинської громади . Протягом чотирьох годин присутні мали змогу:
ознайомитися зі структурою та змістом посібника “Вивчаючи міжнародне гуманітарне право”;
поглибити рівень знань з правових норм, якими регулюються питання захисту прав людини в умовах збройного конфлікту;
розглянути питання кваліфікації збройних конфліктів взагалі та кваліфікацію збройного конфлікту на території України;
з’ясувати особливості відповідальності за воєнні злочини;
отримати практичні рекомендації щодо методичних прийомів, форм і методів роботи із вище зазначеною темою в рамках освітніх можливостей навчальних закладів.
Під час тренінгу кожен мав можливість взяти участь в конструктивній творчій дискусії, висловити власну думку, звернутися до доповідачів із питаннями, дотичними до тематики заходу.
Учасники заходу отримають сертифікати.


















