Глобинський центр професійного розвитку педагогічних працівників

ГЛОБИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

  • Збільшення розміру шрифта
  • Звичайний розмір шрифта
  • Зменшити розмір шрифта
Домашня сторінка Новини Синергія природи й освіти: як Полтавщина надихає вчителів на екологічне виховання

Синергія природи й освіти: як Полтавщина надихає вчителів на екологічне виховання

e-mail Друк PDF

 

04 червня 2025 року в Полтавській області відбулося виїзне засідання професійної спільноти вчителів біології та географії на тему:
«Синергія природи й освіти: формування екологічної свідомості учнів через інтеграцію природничих дисциплін».

Це була не просто мандрівка мальовничими куточками Полтавщини, а справжня освітньо-екологічна експедиція, що об’єднала педагогів навколо важливої мети – розвитку екологічної компетентності учнів та зміцнення міжпредметної взаємодії у навчальному процесі.

 

Експедиція стала географією натхнення педагогів та мала три освітні зупинки.

 

 

 

 

Равликова ферма «Лісовий равлик» стала першою зупинкою маршруту. Тут учасники мали змогу простежити повний цикл виробництва – від інкубації до реалізації продукту. Особливу увагу приділено біологічним аспектам вирощування молюсків, географічним умовам розведення равликів у кліматі Полтавщини та прикладам сталого агробізнесу. Родзинкою стала дегустація фермерської продукції.


Наступною локацією став музей Антона Семеновича Макаренка в селі Ковалівка. Тут педагоги вшанували постать видатного українського педагога-реформатора, осмисливши його педагогічну спадщину в контексті сучасної екологічної освіти.


 

Третій етап – екопарк «Ковалівка». Учасники спостерігали за різноманіттям тваринного світу, аналізували підходи до збереження біорізноманіття та обговорювали можливості проведення outdoor-уроків. Також прозвучали ідеї для учнівських екологічних проєктів, які можна реалізувати на базі подібних природних локацій.

У дружній атмосфері під час дискусії «Методичні підходи до формування екологічної компетентності учнів» учасники обмінялися досвідом, представили власні методики, ініціювали міждисциплінарні підходи до навчання та вивели нові орієнтири для подальших освітніх проєктів.


 

Під час підсумкового кола учасники ділилися рефлексіями, генерували ідеї інтегрованих уроків та планували наступні зустрічі. Завершенням дня став майстер-клас з приготування хачапурі по-аджарські, який символічно об’єднав педагогів у невимушеній і затишній атмосфері.

Педагоги відмити, що у часть у таких заходах сприяє посиленню мотивації до впровадження природоорієнтованих підходів у навчанні, формуванню нових професійних зв’язків  між вчителями біології та географії, напрацюванню ідей для учнівських екопроєктів та позакласної діяльності.

Цей день став прикладом того, як природа, педагогіка й міждисциплінарність можуть творити синергію заради майбутнього — усвідомленого, екологічного та натхненного.

 

 

Оголошення

Глобинський центр професійного розвитку педагогічних працівників пропонує підвищити свою професійність в Школі розвитку ІКТ компетентностей "Я це можу"

Корисні посилання

 

Офіційний вебсайт Полтавської академії неперервної освіти ім. М.В.Остроградського

 


На даний момент 21 гостей на сайті